Zalety i wady zaciągania pożyczek poza bankiem.

Przychodzi w życiu taka chwila, kiedy zaczyna nie wystarczać pieniędzy. Wtedy trzeba przemyśleć,jakie są możliwości, aby je zdobyć.Jest trochę opcji do wyboru. Przede wszystkim zaciągnięcie kredytu w państwowej instytucji finansowej. Niestety, w sytuacji gdy przeszłość finansowa nie jest pozytywna, bank może nie być skory do udzielenia kredytu. W takiej sytuacji optymalnie jest zdecydować się na pożyczkę poza bankiem. Zobaczmy, jakie istnieją plusy i minusy takiej metody.

Zacznijmy od mniej przyjaznych stron. Podstawową wadą pożyczki zaciąganej poza bankiem jest jej wysokie oprocentowanie. Prywatne przedsiębiorstwa chcą najczęściej zarobić fortunę na pożyczkobiorcy. Często bywa tak, że RRSO osiąga próg nawet kilkuset punktów procentowych. Co więcej, wielokrotnie trzeba również ponieść różne ukryte opłaty, których wydaje się, że umowa nie obejmuje. To sprawia, że tak kluczowe jest dokładne zapoznanie się z podpisywanymi dokumentami.

Przejdźmy jednak do zalet, których również trochę jest. Najważniejsze, że nie trzeba legitymować się zaświadczeniem o pozytywnej historii w BIK. Samodzielne instytucje świadczą kredyty nawet osobie, która może pochwalić się problemami z długami. Dodatkowo, w bardzo szybkim czasie można otrzymać potrzebne środki. Wystarczy skorzystać z odpowiedniej strony internetowej, a czasem tylko przesłać zgłoszenie sms-owe.

Pieniążki kilka chwil później zjawią się już na koncie.

Decyzja, czy warto zaciągać pożyczki poza bankiem, zależy indywidualnie od osoby. Każdy człowiek posiada różną sytuację życiową i ma różne wymagania. Hipotetyczny kredyt najlepiej dopasować do własnych.

Zobacz więcej: Szybka pożyczka online